Kiedy stoimy przed wyzwaniem kupna nowego samochodu, komputera, wakacji, zazwyczaj nie robimy tego na chybił-trafił. Korzystamy z opinii dostępnych w Internecie, pytamy znajomych, prosimy o polecenia. Wiemy, że nie mając doświadczenia w jakimś temacie, możemy władować się na minę, przepłacić lub po prostu dokonać niekorzystnego dla nas wyboru.

Z kredytem hipotecznym jest podobnie, z tym że tutaj konsekwencje mogą być gorsze, niż pojechanie do hotelu, w którym za rzadko wymieniane są ręczniki czy kupno zbyt wolnego komputera. Po pierwsze, bez znajomości pewnych zasad związanych z udzielaniem przez banki kredytów, możemy po prostu dostać odmowę. O powodach odmowy pisałem w tym artykule.

Jeśli z kolei otrzymamy ofertę tylko z jednego banku, może okazać się ona znacznie mniej korzystna niż 3 inne, które dostępne są w innych bankach. W najgorszym przypadku możemy przepłacić od kilkudziesięciu – stu tysięcy złotych na jednej złej decyzji finansowej.

Ekspert kredytowy już na pierwszym spotkaniu powie:

  • jaka jest Twoja zdolność kredytowa;
  • jak wygląda proces udzielania kredytu – czas oczekiwania, niezbędne dokumenty;
  • jak obliczyć całkowity koszt kredytu,
  • jak zweryfikować koszty, które będą wiązały się z brakiem terminowej spłaty kredytu czy pożyczki,
  • jaki będzie koszt wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia
  • jakie ubezpieczenie nie jest obowiązkowe i nie trzeba go płacić.

Ekspert kredytowy przedstawia oferty i fakty, które pomagają w podjęciu najlepszej decyzji

Współpraca z ekspertem kredytowym polega nie tylko na znalezieniu odpowiedniego analizie aktualnej oferty banków i przedstawieniu opcji kredytowych. Nie tylko jest łącznikiem między osobą chcącą zaciągnąć kredyt, a bankami. Ekspert kredytowy jest przewodnikiem po zawiłościach finansowych, o których nie myślimy na co dzień, o których nie wiemy.

Kiedy słyszę, że klient chce się pozbyć wszystkich oszczędności na wkład własny – odradzam. Szukam lepszych rozwiązań.

Kiedy mój klient ma dzisiaj niewystarczającą zdolność kredytową – doradzam, w jaki sposób zapanować nad finansami, aby za 6 miesięcy móc zaciągnąć kredyt.

Mój sposób myślenia i szukania rozwiązań jest długodystansowy i poparty zdrowym rozsądkiem.

Współpracuję również z rzeczoznawcami majątkowymi, przygotowującymi operat szacunkowy, notariuszami, czy firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu moi klienci nie muszą marnować czasu na szukanie tych wszystkich osób na własną rękę.

Zajmuję się też większością obowiązków niezbędnych w procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny. Kontaktuję się z analitykami, negocjuję z bankami, porównuję oferty, zajmuję się formalnościami, a nawet jestem obecny na podpisaniu umowy kredytowej. Pilnuję, aby klient opłacił wszelkie podatki i dotrzymał terminów.

Co jest w tym wszystkim najpiękniejsze?

Moje usługi są dla klientów bezpłatne, a na spotkaniach częstuję pyszną kawą. Za moje wynagrodzenie odpowiedzialny jest bank, w którym klient zdecyduje się na kredyt. Serdecznie zapraszam do kontaktu 🙂

Aurum Finanse Janusz Olszewski

Tel. 606 210 377

Spotkania w NOTUS FINANSE

ul. Podgórna 5a (wejście przez szlaban na teren szpitala Józefa Strusia, I piętro.), Poznań

Partner Notus Finanse SA

Numer wpisu do rejestru pośredników kredytowych w KNF – Dział II (kredyty konsumpcyjne) – RPK000148

Numer Agenta w rejestrze pośredników kredytowych w KNF – Dział I (kredyty hipoteczne) – RHA0001575